הרופאים הטובים ביותר 2017

פרופ' עינבל מופיעה גם השנה ברשימת הרופאים הטובים בישראל בתחום ההמטולוגיה, אותה מפרסם המגזין היוקרתי "פורבס".

הרופאים הטובים ביותר בישראל

פרופ אאידה עינבל מומחית לקרישת הדם והמטולוגיה, מבחירי ההמטולוגים בישראל, נבחרה בסקר פורבס היוקרתי לרשימה המצומצמת של הרופאים הטובים בישראל לשנה 2016-2017

השתלמות במחלות קרישת הדם באוניברסיטה של שיקגו

פרופ' אאידה עינבל הייתה בחודשים אוגוסט ספטמבר 2015 פרופוסור אורח באוניברסיטה של שיקגו. פרופסור עינבל הרצתה לסגל האוניברסיטה על בדיקות חדשניות לגילוי סרטן אותן פתחה, כמו כן השתלמה באוניברסיטה של שיקגו בשיטות חדשניות לאבחון וטיפול במחלות קרישת הדם

פטנט לזיהוי סרטן – אושר פטנט של פרופ עינבל לזיהוי סרטן

Patent number: 9023609
Abstract: The present invention reveals a strong correlation between FGL-2 prothrombinase activity levels and the presence of a malignant proliferative disorder in a subject. Thus, the present invention provides FGL-2 prothrombinase activity as a diagnostic tool for malignancy.
Type: Grant
Filed: July 11, 2011
Issued: May 5, 2015
Assignees: Mor Research Applications Ltd., Ramot at Tel-Aviv University Ltd.
Inventors: Aida Inbal, Esther Rabizadeh

שינוי כתובת המרפאה של פרופ עינבל

המרפאה להמטולוגיה וקרישת דם של פרופ אאידה עינבל ברח הרצל 6 בהוד השרון

The Hematology and blood disorders (coagulation, thrombosis, homeostasis )clinic  of prof Inbal Aida will move to it's new location at 6 HERZEL st, Hod Hsharon as of August 6th 2014

תגלית מדעית של פרופ' עינבל – סמן לזיהוי סרטן

ביולי 2013 התקיים באמסטרדם כנס בין לאומי של ה ISTH (האגודה הבין לאומית לקרישת דם). בכנס נכחו כ 8000 איש. פרופ' עינבל הרצתה על תגלית שלה המוגנת בפטנט בין לאומי. נושא ההרצאה היה "סמן למחלות ממאירות" הסמן הינו חלבון המשתתף בתהליך הקרישה. בעזרת הסמן ניתן יהיה לאבחן מחלות ממאירות מסוימות על ידי בדיקת פשוטה על דגימת דם.

פרופ' אאידה עינבל הוכללה ברשימת הרופאים המומחים היועצים המורשים בקופת חולים מאוחדת

פרופ' אאידה עינבל שמחה להודיעה כי הוכללה ברשימת הרופאים המומחים היועצים המורשים למתן חוות דעת נוספת בתחום המטולוגיה וקרישת הדם למבוטחי קופת חולים מאוחדת עמיתי תכניות השב"ן

אישור זה כפוף לתנאים המפורטים בתכניות שב"ן "מאוחדת עדיף" פרק ב' סעיף 6 ו- "מאוחדת שיא" פרק ב' סעיף  11 – בכפוף לתקנוני "עדיף + שיא"

מבוטחי קופת חולים מאוחדת מצטרפים למבוטחי כללית מושלם ופלטינום ורופאי ההסדר של מבוטחי מכבי

Fibrinogen-Like Protein-2 סמן חדשני לממאירות

כינוס שנתי ה-45 | 2011

פוסטרים להצגה בכינוס

פוסטר זה זכה בפרס ראשון

 

Fibrinogen-Like Protein-2 סמן חדשני לממאירות

ד"ר אסתר רביזדה ופרופ. אאידה עינבל מעבדה ההמטולוגית ויחידת הקרישה, מ.ר.רבין, קמפוס בילינסון

הקשר בין גידולים ממאירים לנטייה לפקקת וורידית (venous thrombosis) ידוע אך הסיבה אינה ברורה. תאים ממאירים מסוגלים להפעיל את מערכת קרישת הדם ע"י שחרור tissue factor (TF). וכתוצאה מכך לגרום ליצירת רשת פיברין שתתמוך ותאיץ את תהליך הסרטני.
Fibronogen–Like Protein 2 (FGL-2) הינו חלבון טרנס ממברנלי הידוע גם בשם FGL-2 prothrombinase שזוהה כחלבון השייך למשפחת הפיברינוגנים. חלבון זה הינו אנזים שמפעיל ישירות את מערכת קרישת הדם על ידי חיתוך הפרותרומבין והפיכתו לתרומבין ללא צורך בפקטורי קרישה VII ו- X. כתוצאה מיצירת תרומבין נוצרת רשת פיברין ראשונית שמתארגנת לקריש סופי. FGL-2 מתבטא עלפני מונוציטים/מאקרופגים, תאי אנדותל ותאיT בדם הפריפרי .
השערת המחקר שלנו הייתה שבחולים עם ממאירויות שונות יש יצור מוגבר של תרומבין. תרומבין ידוע ממחקרים קודמים בעל תכונות פרואנגיוגניות ופרומוטגניות. הנחנו שהיצירה המוגברת של תרומבין יכולה לנבוע מפעילות מוגברת של FGL-2 לכן, בדקנו את הפעילות של FGL-2 בתאים מונונוקלאריים של חולים (n=22) עם מחלות ממאירות (המטולוגיות וגידולים מוצקים) בהשוואה לרמת הפעילות באנשים בריאים(n=30) .
ראינו עליה, בעלת משמעות סטטיסטית של פי 4, ברמת הפעילות של FGL-2 בחולים לעומת אנשים בריאים. פעילות של FGL-2 הייתה גבוהה גם בשורות תאים סרטניים לעומת זאת בתרביות תאים נורמאליים לא נצפתה כלל פעילות. מאחר והתוצר הסופי של פעילות FGL-2 הוא תרומבין, בדקנו את פעילות FGL-2 באמצעות בדיקת יצירת תרומבין.
הממצאים שלנו מראים שבעקבות עליה בפעילות FGL-2 יש עליה ברמת התרומבין בתאים מונונוקלאריים מדם פריפרי של חולי סרטן ,תהליך שכנראה מאיץ את התהליכים הממאירים. בשלב זה לא ברור מה מפעיל את FGL-2 בתאים אלה. יתכן שהתאים הממאירים מפעילים ישירות את FGL-2 במונוציטים. אך יתכן ש- FGL-2 קיים בתוך התא הממאיר עצמו ומופעל תוך כדי התהליך של התרבות התאים. התמיכה להשערה הזאת באה מניסיונות עם שורות תאים ממאירים שמראים פעילות מוגברת של FGL-2.
מאחר ועליה בפעילות של FGL-2 נמצא בתאים מונונוקלאריים מדם פריפרי של חולים עם גידולים שונים ולא באנשים בריאים, בדיקת פעילות של FGL-2 בתאים מונונוקלאריים יכולה לשמש סמן חדשני לגילוי ממאירויות. בנוסף, סמן זה יכול לעזור בניטור לאחר התפתחות המחלה ותגובה לטיפול.

לתכנית הכנס חזרה לריכוז הפוסטרים 2011